Maksu- ja Tolliameti hinnangul on Eesti unikaalne riik, kus MTA mitte ei kogu makse, vaid inimesed ja ettevõtted maksavad neid ausalt ja kohusetundlikult. Totaalne jälgimine lõhuks ilmselgelt seda usaldust, kuid milline siis on selle usalduse kaotuse hind?